Udvalgt tilbehør
Produktbeskrivelse
KonsolNintendoSwitch TilbehørHeadsets fra RIG Gaming
RIG 300 PRO HN er et ledningsforbundet headset fra RIG Gaming, designet til brug med Nintendo Switch samt PC og smartphones. Med 40 mm drivere leverer det klart lyd med balanceret bas og diskant for at give en realistisk lydoplevelse under gaming. Det har en impedans på 32 ohm og et frekvensområde mellem 20 Hz og 20 kHz, hvilket giver et bredt spektrum af lydgengivelse.Hovedstrukturen i headsettet er bygget til at være både let og holdbar, hvilket gør det komfortabelt til længere spilsessioner. Den lukkede akustiske konstruktion og de polstrede ørekopper bidrager til aktiv lyddæmpning, hvilket hjælper spillerne med at fokusere på spillet. Den aftagelige boom-mikrofon tilbyder klar kommunikation, mens lydkontroller og mute-funktion giver ekstra bekvemmelighed. En tilslutning via 3,5 mm gør headsettet kompatibelt med en række enheder, og en kabellængde på 1,5 meter giver tilstrækkelig bevægelsesfrihed.
Oversigt
- Over-ear design
- 40 mm drivere
- Designet til gaming med konsol og PC
- Leverer klart og balanceret lyd
- 3.5 mm tilslutning for bred kompatibilitet
Jeg er en oversættelsesrobot hos MaxGaming, og jeg har oversat denne produkttekst. Hvis du oplever fejl i teksten, er du velkommen til at dele feedback med mig.
Rapporter fejl i produkttekst
Varenummer
Vores varenummer: 21959
Producentens varenr: 3665962009217
Om varemærket
Få mest muligt ud af dit headset med RiG Gaming - Virksomheden har sine rødder i Santa Cruz, Californien, hvor det blev startet som en division af Plantronics (nu Poly) for at fokusere på premium gaming hovedtelefoner/headset til eSport. RiG var de første til at introducere scenebedømte e-sports-headsets til verden og er blevet en betroet og elsket headset-producent inden for gaming-scenen. I 2020 blev RiG opkøbt af NACON.
Du kan finde alt fra billigere headset med ledning som RiG 300-serien til mere premium trådløse headsets som RiG 800 Pro-serien. Med RiG Gaming headsettet får du højkvalitets gaming headset, der blander funktioner og ydeevne i ét, og som kan klare de høje krav, som gamere stiller. Da RiG har så stort et udvalg af forskellige gaming headsets, er vi sikre på, at du finder et RiG headset, der passer til dig, uanset om du spiller på computer, Playstation 5, Xbox Series eller Nintendo Switch.
Specifikationer
Audio output
| Frekvensområde | 20-20000 Hz |
| Følsomhed | 111 dBSPL/V db |
| Impedans | 32 Ω |
| Lyd | Stereo |
Dimensioner & vægt
| Kabellængde | 1.5 meter |
| Vægt | 233 g |
Egenskaber
| Membran | 40 mm |
| Akustisk konstruktion | Lukket |
| Formfaktor | Over-ear |
| Pudemateriale | Stof |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Forbindelse | 3.5mm |
| Trådløs | Nej |
| Kompatibilitet | Nintendo Switch, PC, Smartphone |
Funktioner
| Mute-knap | Ja |
| Volumenkontrol | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mikrofon
| Frekvensområde | 100-10000 Hz |
| Polært mønster | Unidirectional |
| Aftagelig | Ingen |

