Keychron Q5 Pro Hotswap Knob ISO Tastatur – Sort [K Pro Red] (DEMO)
Produktbeskrivelse
TilbudshjørneDemo fra Keychron
DEMO: Genkøb og testeksempel. God stand.Q5 Pro Hotswap Knob ISO Tastatur er et mekanisk tastatur fra Keychron, der tilbyder et unikt 96% layout og fuld aluminiumskonstruktion. Det har en smidig trådløs forbindelse via Bluetooth 5.1 og et pålideligt USB-C-kabel for nemt at skifte mellem enheder. Udstyret med OSA ABS backlight shine-through keycaps og støtte for Mac og Windows, gør det et komfortabelt og tilpasningsbart valg for gamere og tekniske entusiaster.
Q5 Pro er bygget med et robust 6063 aluminiums kabinet, der har gennemgået flere fremstillingsprocesser for at sikre høj kvalitet og holdbarhed. Det innovative double-gasket-designsystem reducerer lyden af metalforbindelser og giver en mere stille skriveoplevelse. Tastaturet leveres med K Pro mekaniske kontakter, der giver en glat følelse og minimal wobbling, samt et kraftfuldt ARM Cortex-M4-chip, der muliggør en polling rate på 1000 Hz i kabeltilsluttet tilstand. Hybridforbindelsen gør, at brugere kan tilslutte op til tre enheder samtidig og skifte imellem dem med lethed.
Sammendrag
- 96% layout
- Aluminiumskonstruktion og double-gasket design
- Primært for gamere og tekniske entusiaster
- Kraftfuld ARM Cortex-M4 chip for lav latens
- Hot-swappable for nem kontaktudskiftning
Varenummer
Vores varenummer: D38114
Producentens varenr: Q5P-M1-BO
Om varemærket
Keychron startede som et kickstarter-projekt med det mål at fremstille et trådløst mekanisk tastatur med alsidighed og multikompatibilitet. Deres tastaturer er kompatible med både PC, Mac og endda smartphone. Efter lanceringssuccesen og hyldesten af teknologianmelderen og youtuberen MKBHD, har Keychron udvidet sit tastatursortiment og er nu tilgængeligt i en række forskellige størrelser og designs.
Vi anbefaler Keychron til dem, der ønsker et pålideligt gaming-tastatur, der nemt kan tages med på LAN. Hvis du spiller spil på din smartphone, anbefaler vi, at du prøver et Keychron-tastatur for at få en ekstra fordel i forhold til dine modstandere.
Specifikationer
Dimensioner & vægt
| Bredde | 408 mm |
| Dybde | 145 mm |
| Højde | 35.8 mm |
| Vægt | 2160 g |
Egenskaber
| Type af switch | K Pro Red |
| Formfaktor | Full-size |
| Sproglayout | ISO Nordic |
| Belysning | Ja, RGB |
| Farve på belysning | RGB (16.8 m) |
| Knapmateriale | ABS |
| Multimedietaster | Ja |
| N-key rollover | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Hotswap | Ja |
| Profil | OSA |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Forbindelse | Bluetooth, USB-C |
| Trådløs | Ja |
| Kompatibilitet | Linux, MAC, PC |
Garanti
| Producentens garanti | 1 års garanti |
Demo
Alle DEMO-produkter er blevet renset og inspiceret for at sikre, at alt tilbehør og andet indhold forbliver. Skulle der mangle noget, er det angivet på hvert produkt.

