Udvalgt tilbehør
Produktbeskrivelse
ComputertilbehørTastatur og tilbehørGaming tastatur fra Turtle Beach
Command KB7 TKL Trådbundet Gamingtastatur er designet til gaming med fokus på ydeevne og komfort. Det er udstyret med Titan-brydere og har en kompakt formfaktor for at optimere skrivefladen. Tastaturet tilbyder RGB-belysning og har en lav profil for en hurtigere reaktionstid. Det er rettet mod gamere, der søger et pålideligt og responsivt tastatur.Tasten på dette gamingtastatur er konstrueret med mekaniske Titan-brydere, hvilket giver lav responstid og høj holdbarhed. Tastaturet har en USB-forbindelse, der sikrer en stabil og hurtig kommunikation. Med N-key rollover og anti-ghosting-teknologi garanteres, at hvert tryk registreres korrekt, selv ved hurtig brug. Med en kabellængde på 1,8 meter og en vægt på 887 gram er det nemt at placere tastaturet i forskellige miljøer. Tastaturet er kompatibelt med PC og leveres med multimediaknapper og håndstøtte for øget komfort ved længere spilsessioner.
Sammendrag
- Titan-brydere for hurtig respons
- USB-forbindelse og N-key rollover
- Designet til gamere
- RGB-belysning for tilpasning
- Håndstøtte for øget komfort
Varenummer
Vores varenummer: 39674
Producentens varenr: TBK-2004-02-NO
Om varemærket
Jo bedre du hører, jo bedre spiller du - Turtle beach. Disse ord kommer fra en af de førende producenter, når det kommer til gamingheadset. Som de har været lige siden 2005, da de beviste, at de var pionerer inden for spillyd i høj kvalitet, ved at frigive det første dedikerede spilheadset, der blev brugt til konsol. Siden da har Turtle Beach ikke set sig tilbage og fortsætter med at fremstille headset af høj kvalitet klar til spil uanset platform.
Uanset om du lige er begyndt, er en afslappet gamer, hardcore gamer eller esports pro, har Turtle Beach det bedste headset til dig. Turtle Beachs headset giver dig god lyd, komfort og funktionalitet, som en spiller har brug for. Hør alt, besejr alle.
Specifikationer
Dimensioner & vægt
| Kabellængde | 1.8 meter |
| Bredde | 399 mm |
| Dybde | 256 mm |
| Højde | 31 mm |
| Vægt | 887 g |
Egenskaber
| Low Profile | Ja |
| Mekaniske taster | Ja |
| Type af switch | Titan |
| Formfaktor | TKL |
| Sproglayout | ISO Nordic |
| Belysning | Ja, RGB |
| Farve på belysning | RGB (16.8 m) |
| Knapmateriale | PBT Double-shot |
| Double-shot | Ja |
| Multimedietaster | Ja |
| Håndleddstøtte | Ja |
| N-key rollover | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Forbindelse | USB |
| Trådløs | Nej |
| Kompatibilitet | PC |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |

