Udvalgt tilbehør
Produktbeskrivelse
KonsolXboxXbox Series TilbehørHeadsets fra Razer
BlackShark V2 X er et gaming headset fra Razer, som tilbyder høj lydkvalitet og god mikrofonklarhed. Med en akustisk konstruktion, der er lukket, skabes der effektiv lydisolering. Det har en følsomhed på -42 dB og er udstyret med Razer TriForce 50 mm drivere for at sikre fyldig diskant og kraftfuld bas.Den bærende konstruktion er let og vejer kun 240 gram, hvilket giver en komfortabel brug under lange spille-sessioner. Headsettet tilsluttes via en 3,5 mm jack og er kompatibelt med flere platforme, herunder PC, konsoller som Xbox One og PS5 samt mobile enheder. Mikrofonen er af kardioid type og har optimeret klarhed til talegengivelse. Brug af hukommelsesskume i ørepuderne bidrager til øget komfort ved længere sessioner.
Oversigt
- 7.1 surround lyd (PC)
- TriForce 50mm drivere
- Multiplatform headset til gaming
- 3,5 mm tilslutning for nem kompatibilitet
- Hukommelsesskum i ørepuderne for ekstra komfort
Varenummer
Vores varenummer: 34566
Producentens varenr: RZ04-03241500-R3M1
Om varemærket
Razer - Den trehovedede slange, den grønne farve eller Chroma-belysningen er noget, som næsten alle gamere genkender. Razer er et af de mest kendte mærker inden for gaming, og det forstår man. Den lange historie med innovative produkter, der har løftet branchen og vundet utallige priser gennem årene, beviser gang på gang, hvorfor mærket ligger i toppen.
Razer har et af de bredeste udvalg af gaming-produkter i verden med næsten mindst et produkt i hvert segment. Med deres store maskineri har de mulighed for at undersøge, udvikle og producere produkter i fremragende kvalitet. Hvis du leder efter et produkt, der ikke skuffer, når det gælder, så er Razer noget for dig.
Specifikationer
Audio output
| Frekvensområde | 12-28000 Hz |
| Følsomhed | 100 db |
| Impedans | 32 Ω |
| Lyd | 7.1, Stereo |
Dimensioner & vægt
| Kabellængde | 1.3 meter |
| Vægt | 240 g |
Egenskaber
| Membran | 50 mm |
| Akustisk konstruktion | Lukket |
| Formfaktor | On-ear |
| Pudemateriale | Memory foam |
| Belysning | No |
| Farve | Hvid |
Forbindelse
| Forbindelse | 3.5mm |
| Trådløs | Nej |
| Kompatibilitet | Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Smartphone, Xbox One, Xbox Series |
Funktioner
| Mute-knap | Ja |
| Volumenkontrol | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mikrofon
| Frekvensområde | 100-10000 Hz |
| Følsomhet | -42 dB |
| Polært mønster | Unidirectional |
| Aftagelig | Ingen |

