Udvalgt tilbehør
Produktbeskrivelse
ComputertilbehørHeadset & LydGaming headsetKablet fra Logitech
G Pro X er et gaming headset, der tilbyder enestående lydkvalitet og er designet til professionelt gaming. Det er udstyret med Blue VO!CE mikrofonteknologi, som muliggør klar og selvsikker kommunikation, samt 7.1 surroundlyd for en medrivende lydoplevelse. Med PRO-G 50 mm højttalerelementer og aftagelige mikrofonfiltre er headsettet optimeret til både spil og stemmechat.Byggekvaliteten af G Pro X er imponerende, med en holdbar konstruktion i stål og aluminium, som sikrer langvarig brug. De bløde ørepuder af syntetisk læder eller velour, sammen med polstring i memory-skum, giver komfort selv under lange spilsessioner. Det eksterne USB-lydkort forbedrer lyden yderligere og muliggør download af tilpassede EQ-profiler skabt af e-sport professionelle. Dette headset er især ideelt til turneringer og giver en konkurrencefordel med sine præcise lydsignaler.
Oversigt
- Professionelt spilleheadset
- 7.1 surroundlyd med PRO-G 50 mm elementer
- Specielt designet til e-sport og turneringer
- Blue VO!CE mikrofonteknologi for klar kommunikation
- Holdbar konstruktion af stål og aluminium
Jeg er en oversættelsesrobot hos MaxGaming, og jeg har oversat denne produkttekst. Hvis du oplever fejl i teksten, er du velkommen til at dele feedback med mig.
Rapporter fejl i produkttekst
Varenummer
Vores varenummer: 100071
Producentens varenr: 981-000818
Om varemærket
Gamingprodukter med den nyeste teknologi fra Logitech - Logitech producerede allerede i 1981 sin første computermus i Schweiz og er i dag verdens største producent af gamingprodukter. Logitechs produkter er altid af en høj kvalitet, og du bemærker, at de har haft mange år til at perfektionere deres produkter. Med deres erfaring er de helt klart en producent, der forsøger at skubbe grænserne for ydeevne og udforske spillets muligheder.
Logitech er kendt for at opfinde og optimere teknologi ved at fremstille sine egne sensorer til tastaturkontakter og udvikle software til sine produkter. For at være på toppen og lettere kunne udvikle nye kvalitetsprodukter har de også erhvervet nogle af de markedsledende producenter i deres kategori, såsom Blue Microphones, Astro Gaming og Saitek.
Specifikationer
Audio output
| Frekvensområde | 20-20000 Hz |
| Følsomhed | 91.7 db |
| Impedans | 35 Ω |
| Lyd | 7.1, Stereo |
Egenskaber
| Formfaktor | Over-ear |
| Pudemateriale | Syntetisk læder |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Trådløs | Nej |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mikrofon
| Frekvensområde | 100-10000 Hz |

