Produktbeskrivelse
ComputertilbehørRouter & netværkNetværksadapter fra TP-Link
TP-Link Archer T3U Nano er en MU-MIMO USB-adapter fra TP-Link, som tilbyder hurtig trådløs forbindelse. Med en kombineret WiFi-hastighed på op til 1300 Mbps og støtte for dual-band med 400 Mbps på 2,4 GHz og 867 Mbps på 5 GHz, sikres en stabil og hurtig internetopkobling til dine enheder. Den diskrete nano-design gør, at adapteren er nem at bruge uden at tage for meget plads.Adapterens byggekvalitet er optimeret for at give højere ydelse med MU-MIMO-teknologi, hvilket muliggør effektiv samtidige dataoverførsel til flere enheder. Den tilsluttes nemt via USB-A og er kompatibel med styresystemer som Windows 11/10/8.1/8/7. Den er også forberedt til fremtidige sikkerhedsstandarder med WPA3. Archer T3U Nano er nem at installere og giver dig en pålidelig og hurtig forbindelse til gaming og streaming.
Oversigt
- WiFi-hastighed
- Op til 1300 Mbps
- Til brugere, der har brug for hurtig og stabil internetopkobling
- MU-MIMO-teknologi for effektiv dataoverførsel
- Kompatibel med flere styresystemer
Jeg er en oversættelsesrobot hos MaxGaming, og jeg har oversat denne produkttekst. Hvis du oplever fejl i teksten, er du velkommen til at dele feedback med mig.
Rapporter fejl i produkttekst
Varenummer
Vores varenummer: 27111
Producentens varenr: ARCHER T3U NANO
Om varemærket
TP-Link blev grundlagt i 1996 af to brødre for at kunne producere og markedsføre et netværkskort, som brødreparret havde udviklet. Det blev startskuddet til en utrolig rejse, hvor virksomheden er vokset og har udviklet sig til en af de store spillere inden for netværksprodukter i verden. TP i firmanavnet er baseret på konceptet "twisted pair" som er en slags elektromagnetiske kabler.
TP-Link producerer routere, mobiltelefoner, repeaters, LED-lamper, netværksswitches, ADSL, powerbanks og trådløse adaptere. Gennem årene har TP-Link udviklet og diversificeret sit produktsortiment til også at omfatte adskillige smart home-produkter såsom smart-stik og WiFi-kameraer.
Hos MaxGaming kan du finde flere produkter fra TP-Link, så du kan få det bedste netværk til dit hjem eller kontor. Et hurtigt og stabilt netværk er vigtigt, især for gamere, der spiller online, så du ikke lagger og misser skuddet i de vigtigste øjeblikke. Vi har alt fra trådløse routere, switches og range-extenders fra TP-Link til konkurrencedygtige priser.
Specifikationer
Dimensioner & vægt
| Bredde | 15.7 mm |
| Dybde | 19.85 mm |
| Højde | 7.39 mm |
Egenskaber
| Standard | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Transmissionshastighed | 1300 Mbps |
| Frekvensbånd | 2,4 GHz, 5GHz, Dual-band teknologi |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Forbindelse fra | USB-A (Han) |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |

