Udvalgt tilbehør
Produktbeskrivelse
ComputertilbehørHeadset & LydGaming headsetTrådløse fra Turtle Beach
Turtle Beach Stealth Pro II Trådløst Gamingheadset tilbyder højopløst lyd og trådløs frihed for spillere. Med en 2.4 GHz forbindelse og støtte for Bluetooth betyder dette headset hurtig og stabil lydoverførsel. Udstyret med 60 mm neodymium-drivere giver det en dynamisk lydoplevelse. Designet til både PC og konsolbrugere er Stealth Pro II et effektivt valg for spillere, der kræver høj lydkvalitet.Headsettets kerne teknologi inkluderer dual-drivere, som leverer 24-bit/96kHz lydkvalitet gennem sin lav-latens 2.4GHz USB-forbindelse, hvilket gør, at detaljer i lyden er tydeligt hørbare. Trådløs forbindelse muliggør en rækkevidde på op til 60 fod, hvilket gør det nemt at skifte mellem flere enheder uden kabler. Med to indbyggede, udskiftelige batterier kan brugeren få op til 80 timers spiltid, før opladning er nødvendig, hvor hurtigopladningsfunktioner lader headsettet være klar på 15 minutter til 3 timers brug. ANC-funktionen (aktiv støjreduktion) reducerer baggrundsstøj med op til 25 dB, hvilket forbedrer fokuseringen under spillet.
Resumé
- Trådløs forbindelse med 2.4 GHz og Bluetooth
- 60 mm neodymium-drivere for høj lydkvalitet
- Optimal til gaming på PC og konsoller
- Op til 80 timers batteritid med hurtigopladning
- Aktiv støjreduktion for lavere baggrundsstøj
Varenummer
Vores varenummer: 39623
Producentens varenr: TBS-5105-05
Om varemærket
Jo bedre du hører, jo bedre spiller du - Turtle beach. Disse ord kommer fra en af de førende producenter, når det kommer til gamingheadset. Som de har været lige siden 2005, da de beviste, at de var pionerer inden for spillyd i høj kvalitet, ved at frigive det første dedikerede spilheadset, der blev brugt til konsol. Siden da har Turtle Beach ikke set sig tilbage og fortsætter med at fremstille headset af høj kvalitet klar til spil uanset platform.
Uanset om du lige er begyndt, er en afslappet gamer, hardcore gamer eller esports pro, har Turtle Beach det bedste headset til dig. Turtle Beachs headset giver dig god lyd, komfort og funktionalitet, som en spiller har brug for. Hør alt, besejr alle.
Specifikationer
Audio output
| Frekvensområde | 10-40000 Hz |
Batteri
| Batteriernes levetid | 40*2 h |
Egenskaber
| Membran | 60 mm |
| Formfaktor | Over-ear |
| Farve | Sort |
Forbindelse
| Forbindelse | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådløs | Ja |
| Kompatibilitet | Android, iOS, PC, PS4, PS5 |
Funktioner
| Mute-knap | Ja |
| Volumenkontrol | Ja |
| Aktiv støjreduktion | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |

