Produktbeskrivelse
ComputertilbehørRouter & netværkWifi forstærkere fra TP-Link
RE605X AX1800 WiFi-forstærker er en dualband WLAN-repeater fra TP-Link, designet til at eliminere døde zoner i dit hjem. Med imponerende hastigheder på op til 1201 Mbps på 5 GHz og 574 Mbps på 2,4 GHz sikrer den stabil WLAN-modtagelse i hele boligen. Produktet fungerer fremragende til tilslutning af flere enheder som computere, smartphones og mediespillere.TP-Link RE605X bygger på WiFi 6-teknologi, som muliggør smart roaming, hvilket gør at du kan bevæge dig frit mellem forskellige rum uden at miste forbindelsen. Den er også EasyMesh-kompatibel, hvilket gør det muligt at skabe et Mesh-netværk ved at tilslutte den til en EasyMesh-kompatibel router. Med en Gigabit LAN-port får du også mulighed for hurtigere forbindelser til enheder som Smart TV'er og spillekonsoller. Installation og konfiguration er nemme takket være WPS-knappen eller Tether-appen.
Oversigt
- Dualband WLAN-repeater
- Overførselshastighed op til 1800 Mbps
- Perfekt til større hjem med flere enheder
- Smart roaming for sømløs forbindelse
- EasyMesh-kompatibel for udvidet netværksområde
Jeg er en oversættelsesrobot hos MaxGaming, og jeg har oversat denne produkttekst. Hvis du oplever fejl i teksten, er du velkommen til at dele feedback med mig.
Rapporter fejl i produkttekst
Varenummer
Vores varenummer: 33996
Producentens varenr: RE605X
Om varemærket
TP-Link blev grundlagt i 1996 af to brødre for at kunne producere og markedsføre et netværkskort, som brødreparret havde udviklet. Det blev startskuddet til en utrolig rejse, hvor virksomheden er vokset og har udviklet sig til en af de store spillere inden for netværksprodukter i verden. TP i firmanavnet er baseret på konceptet "twisted pair" som er en slags elektromagnetiske kabler.
TP-Link producerer routere, mobiltelefoner, repeaters, LED-lamper, netværksswitches, ADSL, powerbanks og trådløse adaptere. Gennem årene har TP-Link udviklet og diversificeret sit produktsortiment til også at omfatte adskillige smart home-produkter såsom smart-stik og WiFi-kameraer.
Hos MaxGaming kan du finde flere produkter fra TP-Link, så du kan få det bedste netværk til dit hjem eller kontor. Et hurtigt og stabilt netværk er vigtigt, især for gamere, der spiller online, så du ikke lagger og misser skuddet i de vigtigste øjeblikke. Vi har alt fra trådløse routere, switches og range-extenders fra TP-Link til konkurrencedygtige priser.
Specifikationer
Dimensioner & vægt
| Bredde | 74 mm |
| Dybde | 46 mm |
| Højde | 124.8 mm |
Egenskaber
| Standard | 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11n |
| Transmissionshastighed | 1800Mbps |
| Frekvensbånd | 2,4 GHz, 5GHz, Dual-band teknologi |
| Antenner | 2 |
| Farve | Hvid |
Forbindelse
| LAN | 1 |
| Trådløs | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |

